A-A+vision

Новини

Назад

«#ТутВарто дружити містами»: підземні міста Маріуполя і Острога

13 травня 2020, 11:31
156
Культура, Туризм

ККП «M.EHUB» продовжує серію публікацій о туристичних центрах України. Вони виходять в рамках туристичного міні-проєкту - «#ТутВарто дружити містами». Основна мета - познайомити маріупольців з історією і трансформацією урбаністичних просторів. Новим містом для знайомства став таємничий Острог. В якому, як і в Маріуполі, є підземне місто.

«Ця серія публікацій присвячена цікавим фактам, місцям, історіям про Маріуполі і інші українські міста. Крім того, розповімо, як функціонують туристичні центри і створюються бренди міст. Поділимося безліччю таємничих загадок історії», - зазначила співробітниця «M.EHUB» Тетяна Верцанова.

Острог - батьківщина «Острозької Біблії» і центр українського друкарства XVI ст. Перша згадка про місто Острог датована 1100 роком. А ось офіційною датою заснування Маріуполя є 1778 рік. Тоді митрополит Ігнатій привів 3000 греків з Криму. У наказі імператриці Катерини II від 20 жовтня 1779 майбутнє місто було записано, як місто "Маріу-поль".

Острог з 70-х років XVI ст. стає видатним центром освіти і культури всієї України з першим вищим навчальним закладом Східної Європи. У свою чергу, в Маріуполі в цей період також було багато навчальних закладів. Ще в Острозі, як і в Маріуполі, є підземне місто. Як розповідають місцеві - це мережа з'єднаних між собою підвалів. Серед маріупольців існує дуже багато версій щодо підземних тунелів, таємничих колодязів і ходів під містом, які пов'язують різні об'єкти між собою.

Маріупольський історик Микола Руденко стверджував, що бродники заснували місто Адомаха (нині територія Маріуполя). Вони вирили підземні ходи. В ті часи все міста будували фортеці, під якими завжди були тунелі, в разі облоги міста ворогом. А ось краєзнавець Аркадій Проценко вважав, що всі "підземні ходи" Маріуполя - це залишки дренажної системи XIX ст.

Читайте ще багато цікавих фактів за посиланням.

Читайте також наші новини у Facebook і Telegram.