A-A+vision

Новини

Назад

«Надія 129» ділиться позитивним досвідом переходу до ОСББ

10 квітня 2020, 14:02
141
Суспільство, Житлово-комунальне господарство

В рамках реформи ЖКГ Маріуполь прийняв міську Програму підтримки ОСББ 2016-2021. Її мета – підтримати перехід жителів у нову форму управління через низку проєктів і ремонтів, які допоможуть вирішити багаторічні проблеми з житловим фондом. Програма успішно реалізується. Представники ОСББ діляться своїм позитивним досвідом – зокрема, «Надія 129» (вул. Азовстальська, 129).

Голова ОСББ та мешканці активно взялися змінювати 9-ти поверховий 2-х під'їзний будинок.  У липні 2016 року була подана заявка на реалізацію проєкту «Затишний двір». Його реалізувала того ж року на суму 242 тис грн за кошти Фонду розвитку Маріуполя. Таким чином, біля будинку з’явився оазис затишку з альтанками, дитячими та спортивними майданчиками.   

Не дивлячись на матеріальні труднощі новоствореного ОСББ, за власні кошти було виконано ремонти під'їздів та ремонт системи водовідведення у підвалі будинку. У 2017 році вийшов з ладу ліфт другого під'їзду. Тоді  за кошти міського бюджету замінили два ліфта будинку. Вартість проєкту склала – понад 1 млн грн.

В рамках даної Програми у 2017 році в ОСББ «Надія 129» виконаний перший  міні-проєкт по заміні інженерних мереж холодного водопостачання та водовідведення на суму 47 тис грн. При цьому кошти бюджету склали 42 тис грн, а кошти ОСББ - 5 тис грн. Через рік виконано вже другий міні-проєкт з поточного ремонту даху з установкою водостічних труб на суму 169 тис грн. При цьому кошти бюджету склали 100 тис грн, а частка  ОСББ -  69 тис грн.

Далі за програмою на реалізацію заходів з енергозберігаючого зовнішнього освітлення було виділено 8 тис грн. А у 2019 року в будинку виконано перший конструктив - заміна інженерних мереж опалення. 

Продовжуючи благоустрій будинку в минулому році  ОСББ «Надія 129», за рішенням загальних зборів, взяло «Теплий кредит» на придбання та установку автоматичного вузла управління та встановлення енергозберігаючих вікон в під'їздах будинку. Це дало економію коштів мешканців на сплату послуги з теплопостачання у розмірі 23%. Сума кредиту склала понад 647 тис грн.  Із міського бюджету направлено на компенсацію 259 тис грн, а з державного - 232 тис грн, компенсація за відсотками по кредиту проходить щомісяця від обласного бюджету до повного його погашення.

«ОСББ «Надія 129» долає великі і маленькі труднощі щодня. Але з упевненістю дивиться в майбутнє свого багатоквартирного будинку. Ця впевненість підкріплена підтримкою Маріупольської міської ради і перевірена нашим позитивним досвідом», - зазначила голова ОСББ Лариса Дятченко.