A-A+vision

Новини

Назад

«Мультицентр» – найкращий приклад модернізації у Європі

17 вересня 2020, 08:42
207
Суспільство

Соціальний офіс «Мультицентр» у Маріуполі став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу «Європейська нагорода». Цьогоріч з України в конкурсі, окрім Маріуполя, брали участь архітектурні будівлі з Одеси та Сміли Черкаської області. Заключна церемонія нагородження лауреатів конкурсу традиційно проходитиме у Королівському замку в Варшаві.

«Мультицентр» вдало реконструйований з колишнього кінотеатру «Союз». Його відкрито у 2019 році. Загальна вартість проєкту з урахуванням благоустрою території - понад 100 млн грн. Це кошти місцевого бюджету, Державного фонду регіонального розвитку, Групи Метінвест та  USAID. Тут надається понад 400 адміністративних, комунальних, соціальних та пенсійних послуг, працює РАЦС. Родзинкою проєкту став оглядовий майданчик, який розташований на даху центру. З нього відкривається вид на оновлений парк «Веселка».

«Ми змогли відродити будівництво у Маріуполі.  За останні роки «нові обличчя» отримали школи, дитячі садки, лікарні та інші установи. Один з наймасштабніших проектів – перевтілення колишнього кінотеатру на соціальний офіс. Ми використали сміливі дизайнерські рішення, які стали взірцем модернізації для всієї Європи. Для нас це велика перемога», - зауважив заступник міського голови Сергій Захаров.

 «Європейська нагорода» - найбільший конкурс в Європі. Його мета - нагородження найкращих модернізацій року, а також їх підтримка та просування. Протягом 24 років існування на польському ринку та 4 років на європейському, проєкт збудував стійку позицію, яка відіграє величезну роль у підвищенні обізнаності про цінність архітектури, модернізації історичних об’єктів, нових конструктивних ідей та адаптацій. Організатори конкурсу «Targi Pomorskie» разом з Польсько-Українською Господарчою Палатою та Polish Business Center, а також Асоціацією міст України.

Урочиста церемонія нагородження фіналістів конкурсу «Європейська нагорода» відбудеться 23 вересня у Варшаві. Там буде зроблено презентацію об'єктів.

Читайте також наші новини у Facebook та Telegram.