Новини

Назад

«Мій головний принцип роботи - розуміти людей і допомагати їм», - молодий лікар Надія Фартушняк

14 червня 2018, 10:50
334
Суспільство

Маріупольчанка Надія Фартушняк - людина найважливішої в світі професії. Вона - лікар. Переживає серцем і душею за кожного пацієнта, не уявляє життя без своєї роботи. На досягнутому не зупиняється. Постійно удосконалює свої навички, передає свої знання студентам-іноземцям в Донецькому національному медичному університеті.

Ще зі шкільної лави Надія знала, що присвятить своє життя медицині. До вступу готувалася грунтовно. Поглиблено вивчала біологію, після шкільного випускного подала документи для вступу до медвишу.

Іспити здала успішно, пройшла інтернатуру та стала лікарем-практиком сімейної медицини. Зізнається, що перший досвід був складним. За розподілом потрапила до відділення невідкладної медичної допомоги.

«Це був пік сезону захворюваності на грип. З 7.00 до 14.00 надходило по 20 викликів. Практичних навичок було мало. Відчувала і страх, і переживання. Боялася порушити заповідь «Не нашкодь». Незважаючи на це, з поставленими завданнями впоралася», - зазначає Надія Фартушняк.

Загальний стаж роботи маріупольчанки в медицині, разом з інтернатурою - чотири роки. Зараз вона сімейний лікар в Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 2. Займається профілактикою, діагностикою та лікуванням дорослих.

На цьому трудова діяльність Надії не закінчується. За сумісництвом працює в Донецькому національному медичному університеті. Викладає медицину студентам-іноземцям англійською мовою.

«У викладацької діяльності у мене все виходить. Вже встигла дати профільні знання 80 студентам. Отримала відмінну мовну практику. З ними дуже цікаво», - каже маріупольчанка.

Головний принцип роботи Надії Фартушняк - розуміти людей. Потрібно надати як медичну, так і психологічну допомогу. За її словами, в роботі лікаря потрібно мати колосальне терпіння, думати на один крок вперед і володіти надзвичайною стійкістю.

У вільний від роботи час вишиває картини бісером і стразами. Розповідає, найбільше любить робити пейзажні композиції.