sitemapvision

Новини

Назад

«Маріупольтепломережа» повідомляє про автоматичне списання боргів з рахунків споживачів

06 липня 2021, 16:49
586
Житлово-комунальне господарство

Від сьогодні Міністерство юстиції України дозволило банкам автоматично списувати з рахунків борги на вимогу державних і приватних виконавців. Наразі борг жителів перед ККП «Маріупольтепломережа» становить близько 400 млн грн. Тож КП пропонує маріупольцям закрити борги через укладання договору з його реструктуризації. Це допоможе їм почати гасити велику суму частинами та не накопичувати нові борги.

Споживачі, які користуються послугами опалення, гарячого водопостачання та мають заборгованість можуть укласти договір на реструктуризацію. Для цього необхідно прийти на прийом до фахівця. Записатися можна онлайн - через особистий кабінет на сайті підприємства.

Для реструктуризації боргу при собі треба мати паспорт, документи, що підтверджують право власності на житло, комунальні квитанції за останні три роки. Перед укладанням договору необхідно сплатити 30% від повної суми заборгованості.

разі, якщо боржник не йде назустріч – подається відповідний позов до суду. Далі наказ про стягнення заборгованості та судового збору, виданий судом, буде спрямований у відділ державної виконавчої служби для примусового стягнення боргу.

Як відбуватиметься процедура списання коштів:

  • державний чи приватний виконавець за допомогою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) направляє в банки вимогу на отримання інформації про рахунки боржника;
  • банки протягом однієї робочої години після отримання вимоги повинні надати інформацію;
  • виконавець за допомогою АСВП направляє в банки, де відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів;
  • банки арештовують кошти і повідомляють про це виконавця;
  • виконавець створює платіжні вимоги на примусове списання коштів і направляє їх банкам;
  • банки примусово списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки виконавчої служби;
  • кошти потрапляють до стягувача боргу.