Новини

Назад

«Громадський бюджет»: У Маріуполі куватимуть підкови на щастя

12 вересня 2018, 13:41
578
Культура, Анонси міських заходів

Вже 15 вересня о 12.00 у Маріуполі відбудеться Перший міський ковальський фестиваль «Сталеве джерело». Проект реалізується в рамках конкурсу малих грантів, спрямованих на сприяння розвитку культури, спорту та туризму. На його проведення витрачено 70 тисяч гривень з міського бюджету.

За словами директора департаменту культурно-громадського розвитку Діани Трими, місцем проведення фестивалю стануть подвір'я Музею народного побуту (вул. Георгіївська, 55) та Художнього музею імені Архипа Куїнджі (вул. Георгіївська, 58).  У ньому візьмуть участь ковалі та гончарі з Маріуполя та інших населених пунктів.  

Програма фестивалю яскрава та насичена. Так, на майданчику Музею народного побуту ковалі демонструватимуть своє вміння роботи з металом, працюватиме гончарна майстерня, майстер-класи з ліпки. А на подвір'ї художнього музею проходитимуть виставки готових робіт місцевих ковалів та художників по металу, музейні виставки.  

«На фестивалі підкують коня, для подружжя виготовлять підкову на щастя. Учасники фестивалю куватимуть логотип фестивалю, який  наприкінці заходу публічно встановлять на подвір'ї музею. Також відбудеться виставка медальєрного мистецтва. На жителів і гостей міста чекає багато конкурсів і майстер-класів. Висловлюємо надію, що фестиваль стане щорічним», - зауважила Діана Трима.

Також о 10.00 Маріупольський краєзнавчий музей проведе квест вулицями міста «Сталева мозаїка» .

Для проведення фестивалю витрачено 70 тисяч гривень. За ці кошти закуплено ковальські горни та обладнання, розхідні матеріали, намети, поліграфія, фартухи та футболки з емблемою фестивалю, а також звукове обладнання. ​