vision

Медіа

Назад

Вадим Бойченко: «75 років тому ви подарували Маріуполю мир і свободу. Доблесть, честь, відвага, мужність - ось, що послужило до перемоги»

10 вересня 2018, 11:09
1014
Суспільство

75 років тому Маріуполь звільнили від фашистських загарбників. Сьогодні, в пам'ять про героїчний подвиг земляків, пройшов урочистий мітинг з покладанням квітів до пам'ятника Воїну-визволителю. Його відвідали ветерани, діти-війни, учасники бойових дій, представники міської влади, поліції, військовослужбовці та молодь. Зі святом привітав міський голова Вадим Бойченко.

«75 років тому ви подарували Маріуполю мир і свободу. Доблесть, честь, відвага, мужність - ось, що послужило до перемоги. Ви подарували свободу і мир нашому Маріуполю в ім'я майбутніх поколінь, наших дітей - ваших онуків. Ви наближали перемогу з любов'ю до нашого міста. Ви навчили нас любити наш Маріуполь. Ви об'єднали зусилля, як в тилу, так і на фронтах. Ви кували перемогу для майбутніх поколінь. Ви навчили нас боротися, вірити, сподіватися. Ви навчили цінувати мир і свободу. Ми прийняли ваш урок. Сьогодні місто Маріуполь живе мирним життям і розвивається»,
зазначив мер.

Міський голова підкреслив, що на подвигах ветеранів у Маріуполі виховують дітей. Їх вчать цінувати мир і свободу. За них довелося заплатити високу ціну: у важкі роки окупації понад 50 тисяч маріупольців пропали безвісти, були розстріляні та закатовані в таборах. На згадку про тих, хто не дожив до перемоги, Вадим Бойченко оголосив хвилину мовчання.

«Бій за місто Маріуполь, який йшов 41 добу, став символом героїзму, подвигу та мужності. Ми цінуємо все, що ви зробили для нас. Ми ніколи не забудемо цей великий подвиг, який ви зробили для міста Маріуполя, для всієї України та Європи. Дякую, дорогі ветерани, за ваші мужність, стійкість характеру, доблесть. Низький вам синівський уклін»,
подякував мер.

До його слів приєдналися народні депутати України - Сергій Матвієнков і Олександр Білий, а також директор Маріупольського порту Олександр Олійник. Всі вони відзначили, що подвиг ветеранів не буде забутий.

На завершення до пам'ятників Воїну-визволителю, генерала армії Василя Маркелова, до стели героям маріупольцям поклали квіти. Ветеранам подарували зворушливі концертні номери, виконали пісні їхньої молодості, для них організували польову кухню.