vision

Медіа

Назад

ГогольFest Доба: Маріуполь поринув у світ сучасного мистецтва

24 листопада 2018, 08:38
948
Культура

 Соціальне кабаре «ЦеШо», вистава «Транзит», арт-виставка «Вибір за тобою», нічний концерт-холу з рейвом  та купа сюрпризів – чекали на гостей першого дня фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest Доба. Він проходить у Палаці культури «Молодіжний» 23-24 листопада.

ГогольFest Доба – це підготовчий етап до наступного фестивалю Startup Гогольfest 2019. Він проходить за підтримки Маріупольської міської ради.

Разом з кабаре «ЦеШо» завітав до Маріуполя його режисер Влад Троїцький.  Під час дійства артисти рефлексують над тим, що оточує нас щодня, але що залишається непомітним. Вони змушують глядачів замислитися над такими питаннями як: Що я означаю в цій країні, в цей час, у своєму поколінні? До чого я покликаний, до чого покликане моє покоління? Хто я?

Глядачі не хотіли відпускати дівчаток. Вони виступили на біс.

Інший проект переніс містян у світ пошуку. Це «Транзит» - театральна колаборація України, Німеччини, Великої Британії.

«Транзит» - слово в стані змін, коливання назад і вперед. Автори впевнені, що так чи інакше, але всі ми знаходимося у цьому стані. Головний принцип дійства – Тут і Зараз.

«Ця вистава в залежності від простору змінює свою форму. Одне з завдань – відкрити можливості Палацу культури «Молодіжний». Тема Транзиту – ключ до розуміння, це процес постійного перетворення. Немає нічого сталого. За допомогою акторів шукаємо відповідь, що таке транзит, що таке перебування людини у постійному стані змін. Це постійний пошук перетворення», - розповів на передодні під час прес-конференції один з режисерів проекту Пітер Кант, який завітав до Маріуполя з Великобританії.

Він вперше приїхав до нашого міста та вражений Маріуполем. Режисер сподівається на встановлення зав'язків на рівні артистів та з самим містом, щоб у майбутньому створювати спільні проекти.

Також у фестивалі прийнял участь маріупольський колектив ПК «Молодіжний» - Народний театр «Театроманія». Містяни побачили виставку-перфоманс «Вибір за тобою».  Вона з'явилася завдяки виграному гранту у програмі «Громадський Бюджет».  Це статуї-трансформери, за допомогою котрих піднімають гострі соціальні проблеми сучасного життя. Наприклад, шкода куріння і наркоманії, забруднення навколишнього середовища, насильство, гендерна нерівність, тощо.

Завершився день фестивалю презентацією Концерт-холлу з рейвом до ранку. На сцені співали Мало, SunScream, Теді Ведмеді,  Мова, Ціаністий Кафель, Каждый День.

Сьогодні на гостей фестивалю чекає презентація архітектурного проекту перетворення ПК «Молодіжний» у Центр сучасного мистецтва «Готель Континенталь» та показ документальної стрічки про ГогольFest.