A-A+vision

Міське врядування

Назад

Відділ соціальної підтримки пільгових категорій громадян

Метою відділу є забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про соціальний захист та соціальне обслуговування населення; організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства при наданні соціальних послуг територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста, районних центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю; у межах своєї компетенції забезпечує організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Контактна інформація
Юридична адресавул. Чукаріна, 17, м. Маріуполь, Донецька обл., 87535, Україна
E-mailelena.olkova@mariupolrada.gov.ua
  • Забезпечення реалізації державної політики у сфері надання особам з інвалідністю 1 та 2 груп по зору та дітям з інвалідністю по зору до 18 років пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
  • Здійснення підготовки документів на розгляд обласної державної адміністрації щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та подання до Департаменту соціального захисту населення документів для видачі посвідчень громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  • Організація санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників антитерористичної операції, постраждалих учасників Революції Гідності, згідно з чинним законодавством. Організація роботи щодо направлення учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності для отримання послуг з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації.
  • Забезпечення у межах своїх повноважень обліку осіб, які звертаються до Департаменту з питань направлення в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в оформленні документів цим особам. Здійснення обліку осіб з інвалідністю, окремих категорій громадян, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Здійснення роботи з оформлення документів для визначення прав осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на безоплатне та пільгове забезпечення автомобілями. 
  • Організація роботи, пов’язаної з визначенням статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та Закону України «Про жертви нацистських переслідувань». Видача відповідних до зазначених законів посвідчень, які дають право на пільги.
дата оновлення: 20.11.2019