Городянам

Назад

Звіти роботи управлінь соціального захисту населення

Інформація
управління соціального захисту населення
Приморського району про роботу за 2017 рік

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району р. Маріуполя за 2017 рік було обслуговано 1078 громадян, з них 215 інвалідів, у тому числі:

 • відділенням соціальної допомоги вдома – 373 одиноких непрацездатних громадян, з них інваліди – 63 чол.
 • відділенням організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги – 705 громадян, з них інваліди – 156 чол.

Територіальним центром було обслуговано 400 громадян віком старше 80,

у тому числі:

 • відділенням соціальної допомоги вдома 234 громадян;
 • відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 166 громадян.

За поточний рік територіальним центром було надано 86856 послуг:

 • відділенням соціальної допомоги вдома - 81784 різних видів соціальних послуг.
 • відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги - 5072 соціально - економічних та соціально - побутових послуг.

У відділенні соціальної допомоги  вдома територіального центру громадянам, які знаходяться на обслуговуванні, соціальними робітниками відділення надаються більше ніж 40 видів різноманітних соціальних послуг: доставка продуктів харчування, промислових товарів, медикаментів, надання допомоги у приготуванні їжі, допомога в прибиранні приміщення, виклик лікаря, супровід та організація консультацій лікарів узьких фахівців лікарського закладу, оформлення та отримання безкоштовних ліків,  оплата комунальних послуг, оформлення субсидій тощо.

Також у роботі відділення соціальної допомоги вдома здійснюється мультидисциплінарний підхід. За період 2017 року послуги мультидисциплінарних команд надані для 105 громадян, які перебувають на обслуговуванні.

За програмою по наданню Термінового соціального обслуговування надано 148 послуг для 80 чол.

Працівниками територіального центру проведено роботу щодо оформлення необхідного пакету документів для надання одноразової матеріальної допомоги з коштів державного і місцевого бюджетів для 37 громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру.

Проведено роботу по збору необхідного пакету документів для безкоштовного забезпечення і доставки дров для 8 громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру.

Ведеться постійна робота з благодійними організаціями міста, Радами ветеранів, громадськими організаціями з соціальної підтримки ветеранів, одиноких, інвалідів, малозабезпечених громадян.

В рамках програми «Лікарі без кордонів» безкоштовними медикаментами було забезпечено 25 громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру.

Благодійною організацією «МБФ»Карітас Маріуполь» безкоштовними медикаментами було забезпечено  - 22 громадянина, продуктами харчування - 27 громадян, миючими засобами - 20 громадян, благодійними обідами в соціальній їдальні -10 громадян, матеріальною допомогою 1 громадянин. Благодійною організацією «Адра» забезпечено медикаментами 3 громадянина.

Товариством «Червоний хрест» 3 громадянина було забезпечено продуктами харчування на суму 450 грн.

Радою ветеранів забезпечено матеріальною допомогою 14 громадян, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі, 102 громадянина – періодичною пресою.

Постійно ведеться робота з комітетами самоорганізації населення. В поточному році було проведено 30 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян з метою надання їм різноманітних видів допомоги. Крім того, за актами обстеження працівників територіального центру на обслуговування до структурних підрозділів територіального центру було прийнято 103 громадянина.

 Працівниками територіального центру було надано допомогу в оформленні необхідного пакету документів на оформлення в будинок-інтернат для 8 громадян району.

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі, надаються послуги швачки, перукаря, робітника з ремонту обладнання. Взагалі за  2017 рік надано 4722 послуги для 1745 громадян, у тому числі:

 • швацьких                             -   748   послуг для 281 громадянина;
 • перукарських                       -   3075 послуг для 1206 громадян;
 • по ремонту обладнання        -   899  послуг для 1258 громадян.

Також надаються безкоштовні побутові послуги підприємствами сфери обслуговування району (5 приватних підприємств). За 2017 рік надано наступні послуги:

 • прання білизни – для 12 громадян;
 • перукарські послуги – для 24 громадян;
 • ремонт взуття – для 36 громадян.

Робітники територіального центру звертаються до підприємств та організацій міста з питань надання різноманітної шефської допомоги громадянам, їх колишнім працівникам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, на теперішній час одинокі та потребують підтримки. За 2017 рік шефською допомогою у вигляді матеріальної допомоги та продуктів харчування забезпечено 79 громадян.

Крім того 607 малозабезпечених громадян, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, забезпечено натуральною допомогою за рахунок спонсорських коштів (продукти харчування, медикаменти, благодійні обіди, речі, які були у використанні).

Також до визначних дат за рахунок місцевого бюджету продовольчими наборами забезпечено 568 малозабезпечених громадян.

Для населення району на базі територіального центру постійно проводяться «Дні відчинених дверей» із проведенням наступних заходів:

 • прийом речей від населення;
 • забезпечення усіх бажаючих гуманітарною допомогою (речі, які були у використанні);
 • видача продуктових наборів громадянам, що опинились у складних життєвих обставинах, пенсіонерам, інвалідам.

Працівниками територіального центру ведеться прийом заяв та оформлення необхідного пакету документів для надання матеріальної допомоги громадянам району за рахунок коштів державного бюджету. За  2017 рік прийнято документів від 68 громадян. Отримали допомогу 67 громадян.

На базі територіального центру соціального обслуговування Приморського району здійснює свою діяльність Університет третього віку. Працюють факультети: «Література і мистецтво», «Історико – краєзнавчий», «Здоровий спосіб життя». За поточний рік на факультетах Університету пройшли навчання 163 слухача.

«Університет третього віку» створює умови для їх спілкування, всебічного розвитку, проявлення індивідуальності і реалізації творчого потенціалу громадян, які не бажають обмежувати своє життя стінами квартир.

Усі громадяни, які знаходяться на обліку у територіальному центрі, оточені турботою та увагою.

Згідно рішення Маріупольської міської ради № 7/22-2048 від 25.10.2017 «Про надання матеріальної допомоги на придбання твердого палива в осінньо-зимовий період 2017-2018 роках», проведено роботу зі збору пакету документів для надання вищезазначеної допомоги отримувачам субсидії та пільг на тверде паливо відповідно до списку, наданого управлінням соціального захисту населення.

Згідно розпорядження міського голови № 438 від 29.11.2017 «Про надання матеріальної допомоги на придбання твердого палива в осінньо-зимовий період 2017-2018 роках» матеріальну допомогу на придбання твердого палива в осінньо-зимовий період 2017-2018 роках було виплачено.

 

Інформація
управління соціального захисту населення
Кальміуського району про роботу за 2017 рік

Протягом 2017 року спеціалісти управління прийняли участь у 31 засіданні  районної комісії «З питань погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та попередження неплатоспроможності». Заслухана інформація про роботу 35 керівників підприємств,  в тому числі 14 - з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

Станом на 01.01.2017, згідно даним міського управління статистики, заборгованість по заробітній платі на 8 економічно активних підприємствах  основного  кола складала 179 млн.  124,2 тис. грн. Протягом року було виплачено 32 млн. 111,4 тис.грн. заборгованої заробітної плати. Згідно з оперативними даними  підприємств станом на 01.12.2017 обліковується заборгованість із заробітної плати на 11 підприємствах  району (8 економічно – активних підприємствах, 3  підприємствах – банкрутах, 1 економічно – неактивному підприємстві) у сумі  234 млн. 637,6 тис. грн.

Управлінням у рамках чинного законодавства надаються усі види соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

За 2017 рік 21305 сімей району отримали державну допомогу і компенсаційні виплати, у тому числі 13924 сім’ї отримали житлові субсидії, що складає 84,5 % по відношенню до загальної кількості сімей в районі.

Надано державної допомоги і компенсаційних виплат на загальну суму – 272906,23 тис.грн., у тому числі на субсидію – 122106,99 тис.грн.

Кредиторська заборгованість по виплатах житлово-комунальним підприємствам житлових субсидій  станом на 01.01.2017 року складала 47555,12 тис.грн., на 15.12.2017 – 27921,76 тис.грн.

Станом на 15.12.2017 заборгованості по виплаті усіх видів державної допомоги та компенсаційних виплат немає.

За 12 місяців 2017 року районною  комісією з питання призначення житлової субсидії, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та пільг розглянуто 979 заяв. Згідно з рішенням комісії призначено: субсидії – 837 сім’ям; державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – 78, пільги за фактичним місцем проживання – 67.

Станом на 01.12.2017 на обліку в управлінні перебуває 6389 осіб з інвалідністю.

За звітний період 2017 року управлінням видано:

 • 19 санаторно-курортних путівок для ветеранів Великої Вітчизняної війни;
 • 517 направлень на отримання технічних засобів реабілітації та протезно-ортопедичних виробів, 186 осіб отримали 582 засоби реабілітації;
 • 40 посвідчень особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, членам сімей  загиблих, жертвам  нацистських  переслідувань;
 • 22 вкладки до посвідчення особам з інвалідністю внаслідок війни;
 • 5 талонів  на  пільговий  проїзд  по  території  України;
 • 124 посвідчення «Ветеран праці» ветеранам праці та громадянам похилого віку.

Комісією з розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розглянуто 6 справ та встановлено статус 6 особам.

За звітний період 2017 року 23  учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції були направлені на проходження навчання на курсах водіїв на загальну суму витрат 70,2 тис. грн.

              На підставі трьохсторонніх угод було направлено на оздоровлення до санаторно-курортних закладів за рахунок державного бюджету: 

 • 1 учасника бойових дій з числа учасників антитерористичної операції;
 • 23 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства та 1 супроводжуючу особу;
 • 6 осіб з інвалідністю з наслідками захворювань хребта та спинного мозку;
 • 7 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

              Відповідно до розпорядження міського голови від 23.01.2017 № 22р «Про надання у 2017 році пільг особам з інвалідністю по зору» призначено пільг на оплату  житлово-комунальних послуг  66 особам з інвалідністю по зору та дітям з інвалідністю по зору до 18 років на суму 24,4 тис.грн.

Проведені компенсаційні виплати:

 • 41 особі з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування на суму 13,7 тис. грн.;
 • 27 особам з інвалідністю за невикористане санаторне-курортне лікування на суму 10,8 тис. грн.

Відшкодовані витрати по компенсаційним виплатам громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС у сумі 1345,0 тис. грн. в тому числі:

 • компенсація на продукти харчування – 867,3 тис. грн;
 • компенсація на додаткову відпустку – 310,8 тис. грн;
 • компенсація на оздоровлення  та регрес – 59,50 тис. грн;
 • компенсація на медичне обслуговування – 70,7 тис.грн.

У 2017 році була виплачена матеріальна допомога за рахунок коштів обласного бюджету 1 особі з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО та 2 родинам загиблих учасників АТО на суму 24,0 тис. грн. Відповідно до розпорядження міського голови від 23.08.2017 № 308р була виплачена матеріальна допомога 4 членам сімей загиблих учасників АТО в сумі 4 тис. грн.

За звітний період 2017 року за рахунок коштів державного бюджету була виплачена матеріальна допомога непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю на загальну суму 63,6 тис.грн.

Управлінням ведеться персоніфікований облік громадян пільгової категорії.

Станом на 01.01.2018 в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 32177 осіб.

Нарахування на відшкодування за надані житлово-комунальні послуги,  послуги зв’язку та інші пільги громадянам пільгової категорії склали 38324,30 тис.грн. в тому числі:

 • державний бюджет – 27091,0 тис.грн.;

Субвенція із державного бюджету в місцевий-11230,30 тис.грн;

 • обласний бюджет    -  95,70 тис.грн.;
 • місцевий бюджет    -  2538,87 тис.грн.

Видатки за звітний період склали 166496,73 тис.грн., в тому числі:

 • державний бюджет – 27094,0 тис.грн.;

Субвенція із державного бюджету в місцевий-139402,73 тис.грн;

 • обласний бюджет    -  95,7 тис.грн.,
 • місцевий бюджет    -  2583,24 тис.грн.

Забезпечено виконання Закону України «Про поховання та похоронну справу» в частині безкоштовного поховання певної категорії громадян. Використано бюджетних коштів, які надходили для погашення пільг на поховання 20 учасників бойових дій, осіб з інвалідністю війни згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1445 у сумі 68,4 тис.грн.

Для забезпечення виконання законодавчих та інших правових актів щодо доповнень до ст.13 Закону України «Про охорону дитинства» проведено роботу для визначення контингенту багатодітних сімей Кальміуського району для надання пільг на житлово-комунальні послуги багатодітним сім’ям. Станом на 01.12.2017 зареєстровано 482 багатодітні сім’ї. Фактично надано пільг на користування житлово – комунальними послугами – 210 сім’ям на суму 1118,43 тис. грн. Видатки на відшкодування складають 1455,32 тис.грн. (в т.ч. за минулі роки – 698,14 тис.грн.).

Станом на 01.12.2017 року, щодо надання пільги на отримання твердого палива пільговим категоріям громадян, перебуває на обліку 245 осіб, на отримання скрапленого газу - 37 осіб.

Станом на 01.01.2018 року на обліку в управлінні перебуває 19412 осіб (11856 сімей), які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Контингент осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, яким надається допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг збільшився, та складає 3753 особи (2861 сім’я).

Протягом 12 місяців 2017 року зареєстровано 5816 осіб з зони проведення АТО.

За 12 місяців 2017 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 « Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», до управління від органів, що здійснюють соціальні виплати, щодо перевірки достовірності місця фактичного проживання ВПО, надійшли запити на 8747 осіб. За результатами  запитів здійснено 8692 перевірок ВПО та складено 8692 актів матеріально – побутових умов сім'ї.

На підставі складених актів районною комісією з розгляду питань, пов’язаних з призначенням (відмовленням) соціальних виплат (пенсій) внутрішньо переміщеним особам, прийнято 11857 рішень.

Протягом 12 місяців 2017 року за щомісячною адресною допомогою на проживання звернулось 2439 сімей, з них 1912 сімей - за подовженням виплати зазначеної допомоги на наступні шість місяців. Кількість сімей, що отримують адресну допомогу ВПО на проживання – 1248, загальна сума виплаченої щомісячної адресної допомоги ВПО на проживання з початку 2017 року склала 22233,0 тис.грн.

Протягом 2017 року спеціалістами управління проведена робота щодо нагляду за додержанням пенсійного законодавства ПФУ Лівобережного району в м. Маріуполі – перевірено  6075  пенсійних справ.

На постійнім контролі в управлінні знаходиться робота зі зверненнями громадян.

Протягом 2017 року до управління надійшло 1164 звернень громадян.

Випадків безпідставного перенесення термінів, порушення порядку розгляду звернень громадян за звітний період в управлінні не зареєстровано.

На всі звернення, які розглядались управлінням, заявникам надані повні та обґрунтовані відповіді у встановлені законодавством строки.

Систематично ведеться робота з налагодження діалогу з мешканцями району шляхом проведення широкомасштабної інформаційно-роз'яснювальної роботи, спрямованої на зменшення проблемних питань.

За 2017 рік управлінням була проведена наступна інформаційно-роз’яснювальна робота:

 • підготовлено 10 інформацій для розміщення на офіційному веб-сайті Маріупольської міської ради;
 • 3 участі у програмі «Комуналка» на ТРК «МТВ»;
 • проведені консультації на 7 підприємствах району, на яких були присутні 300 працівників, з метою надання роз’яснень про порядок і особливості призначення та перерахунку пенсій відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення»,  про вимоги до наданих документів, про підвищення до пенсій та пільги, про зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві в 2011 – 2017 роках;

Згідно графіку було проведено 84 виїзних зустрічі за місцем мешкання громадян на території комітетів самоорганізації населення з питань удосконалення порядку наданих житлових субсидій, та змін в законодавстві щодо надання пільг громадянам пільгової категорії.

Інформація
управління соціального захисту населення
Лівобережного району про роботу за 2017 рік

Управлінням соціального захисту населення Лівобережного району міської ради здійснюється постійна робота з надання населенню соціальних послуг, пільг, адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, особам з інвалідністю, сім'ям з дітьми.

За звітний період 2017 року призначено:

 • державних видів соціальної допомоги - 13706 чол.;
 • житлових субсидій - 30276 сім'ям;
 • перевірено пенсійних справ – 7880.

Використано коштів з державного бюджету:

 • на виплату допомоги сім'ям з дітьми – 75566,7 тис.грн.;
 • на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям – 13960,5 тис.грн .;
 • на виплату державної соціальної допомоги особам з інвалідністю – 20323,2 тис.грн;
 • на виплату компенсації фізичним особам, які надають соц.послуги – 228,7 тис.грн .;
 • на виплату тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 330,8 тис.грн .;
 • на відшкодування наданих пільг житлово-комунальним організаціям і підприємствам зв'язку – 314,0 тис.грн;
 • на субсидії населенню з оплати житлово-комунальних послуг – 168298,4 тис.грн.

Забезпечені санаторно-курортним лікуванням - 18 ветеранів війни, 32 особи з інвалідністю, 25 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. 

437 осіб забезпечені протезно-ортопедичними та іншими засобами реабілітації (видано 842 засоби реабілітації).

З державного бюджету 17 демобілізованим військовослужбовцям виплачена мате-ріальна допомога на суму 50,5 тис.грн.

Управлінням видано 31333 довідки громадянам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України і районів проведення АТО, прийнято 21991 заяву на виплату щомісячної адресної допомоги переселенцям для відшкодування витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.